Ciechocinek - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Ciechocinka

Ciechocinek to miasto położone w województwie kujawsko – pomorskim, w powiecie aleksandrowskim. Leży nad lewym brzegiem Wisły, pomiędzy Toruniem a Włocławkiem. Ciechocinek liczy niespełna 12 tysięcy mieszkańców i jest największym nizinnym uzdrowiskiem w Polsce. Tutaj nie funkcjonuje prawie żaden przemysł. Ciechocinek jest aglomeracją typowo turystyczną i uzdrowiskową. Co roku odwiedza go blisko 100 tyś. kuracjuszy i turystów. Północną część uzdrowiska zajmuje Park Zdrojowy. Wokół miasta utworzono Obszar Chronionego Krajobrazu Niziny Ciechocińskiej na potrzeby ochrony specyficznego, unikalnego mikroklimatu. Zapewnia to geograficzne położenie Ciechocinka. Na łagodny klimat miasta i uzdrowiska mają trzy tężnie solne ustawione w kształt podkowy. Największe w Europie drewniane konstrukcje do odparowywania wody z solanki.

Dworzec Główny w Ciechocinku mieści się przy ul. Mikołaja Kopernika 2. Stacja kolejowa jest ostatnią stacją na trasie Aleksandrów Kujawski – Ciechocinek. Informacje o aktualnym rozkładzie jazy PKP znajdują się na GoEuro.pl. W 2011 roku został wstrzymany ruch pociągów pasażerskich przejeżdżających przez Ciechocinek. Główne postoje Taxi znajdują się przy ul. Nieszawskiej 24 oraz przy ul. Wojska Polskiego 2.

Do Ciechocinka prowadzą dwie drogi: droga wojewódzka nr 66 (Ciechocinek – Aleksandrów Kujawski – Radziejów – Konin) oraz droga krajowa nr 91 (Gdańsk – Toruń – Nowy Ciechocinek – Łódź – Katowice – Cieszyn). Zjazd z autostrady A1 do miejscowości Ciechocinek i Aleksandrów Kujawski znajduje się w miejscowości Odolion. Jest to tak zwany węzeł drogowy „Ciechocinek”.

Transport autobusowy w Ciechocinku zapewnia Kujawsko – Pomorski Transport Samochodowy oraz prywatni przewoźnicy (Komfort Bus). Z Ciechocinkiem bezpośrednie połączenia autobusowe mają największe miasta Polski, tj: Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Warszawa, Lublin, Łódź, Gdańsk, Płock, Kalisz, Konin. Wymienione miasta maja połączenia ze stacją kolejową w Aleksandrowie Kujawskim.

rozwiń
Ciechocinek - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij