Teatr Letni

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Swoją delikatną, secesyjną architekturą doskonale wpisuje się w otaczający krajobraz. Teatr Letni w Ciechocinku zbudowano z drewna, w 1891 r. Posiadał wówczas 240 miejsc siedzących wraz z miejscami w 6 lożach. W 1901 r. jego scenę rozbudowano przy użyciu cegły, a widownię wyposażono w balkon i kolejne 2 loże. Dla uciechy kuracjuszy wystawiano tu głównie komedie, operetki i opery, wszelako grano tu również "Wesele" Wyspiańskiego, "Upiory" Ibsena czy "Ojca" Strindberga.

W 1998 r. budynek został starannie odrestaurowany. Organizowane są w nim przedstawienia teatralne, koncerty oraz wystawy. Z kolei w 2013 r. przeprowadzono dużą modernizację wokół Teatru Letniego i pobliskiego kina. Na skwerze pojawiła się podświetlana fontanna z dwudziestoma dyszami wodnymi, przy alejce ustawiono 4 kurtyny wodne - również z barwnymi efektami świetlnymi - wymieniono ławeczki, kwietniki (urządzono mały ogród japoński),ułożono logo Ciechocinka z kostki brukowej, postawiono szklaną rzeźbę z iluminacją… Natomiast Jerzy Waldorff, zasłużony działacz kulturalny, publicysta i twórca, doczekał się swojego pomnika.

Mini przewodnik

Zabytkowa świątynia kultury, wzniesiona oryginalnie wyłącznie z drewna w 1891 roku. Secesyjny obiekt, jeden z trzech takich na kontynencie, miał pierwotnie 6 lóż z 240 miejscami, jednak już po dekadzie teatr trzeba było znacznie rozbudować. Repertuar tworzyły głównie komedie, operetki i opery. Ciechocińska scena ożyła ponownie w 1998 r. i ma się bardzo dobrze.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja