Teatr Letni

Swoją delikatną, secesyjną architekturą doskonale wpisuje się w otaczający krajobraz. Teatr Letni w Ciechocinku zbudowano z drewna, w 1891 r. Posiadał wówczas 240 miejsc siedzących wraz z miejscami w 6 lożach. W 1901 r. jego scenę rozbudowano przy użyciu cegły, a widownię wyposażono w balkon i kolejne 2 loże. Dla uciechy kuracjuszy wystawiano tu głównie komedie, operetki i opery, wszelako grano tu również "Wesele" Wyspiańskiego, "Upiory" Ibsena czy "Ojca" Strindberga.

W 1998 r. budynek został starannie odrestaurowany. Organizowane są w nim przedstawienia teatralne, koncerty oraz wystawy. Z kolei w 2013 r. przeprowadzono dużą modernizację wokół Teatru Letniego i pobliskiego kina. Na skwerze pojawiła się podświetlana fontanna z dwudziestoma dyszami wodnymi, przy alejce ustawiono 4 kurtyny wodne - również z barwnymi efektami świetlnymi - wymieniono ławeczki, kwietniki (urządzono mały ogród japoński), ułożono logo Ciechocinka z kostki brukowej, postawiono szklaną rzeźbę z iluminacją… Natomiast Jerzy Waldorff, zasłużony działacz kulturalny, publicysta i twórca, doczekał się swojego pomnika.

Dodaj opinię

Zabytkowa świątynia kultury, wzniesiona oryginalnie wyłącznie z drewna w 1891 roku. Secesyjny obiekt, jeden z trzech takich na kontynencie, miał pierwotnie 6 lóż z 240 miejscami, jednak już po dekadzie teatr trzeba było znacznie rozbudować. Repertuar tworzyły głównie komedie, operetki i opery. Ciechocińska scena ożyła ponownie w 1998 r. i ma się bardzo dobrze.

Teatr Letni adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Teatr Letni , zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Teatr Letni .
 • Telefon
  Zadzwoń i dowiedz się więcej o Teatr Letni - telefon: +48544161800
 • Telefon 2 +48 542 835 456
 • Ulica
  Kopernika 3
  Teatr Letni mieści się przy ulicy Kopernika 3 w Ciechocinku
 • 87-720 Ciechocinek
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Teatr Letni . Redakcja serwisu www.e-ciechocinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 40-45 zł
  Teatr Letni cena biletu normalnego: 40-45 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Teatr Letni opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij