Szlaki piesze

Piesze wędrówki po okolicach Ciechocinka są jak klucze otwierające przed piechurami coraz to nowe horyzonty. W dodatku nikomu za nic nie trzeba płacić. Wystarczy tylko wyruszyć w drogę. Poznanie malowniczych i ciekawych historycznie terenów wokół Ciechocinka ułatwiają znakowane, piesze szlaki turystyczne.

Szlaki są oznaczone kolorami. Jeden z nich - szlak zielony, zwany „Krystynki” ma długość 8 km i biegnie z Ciechocinka przez Kuczek do Raciążka.

Niebieski szlak, zwany „Wiślanym” ma tę samą długość i wiedzie z Ciechocinka, przez Słońsk Dolny do Wołuszewa.

Szlak czarny, zwany „Solnym”, prowadzi ze wsi Kuczek przez Odolin do Otłoczyna. Ma on długość 11 km.

Dłuższy jest szlak żółty, zwany „Kujawskim”, prowadzący z Podola przez Ciechocinek, Wołuszewo, Aleksandrów Kujawski do Służewa.

Więcej wytrwałości wymaga od piechurów czerwony szlak z Torunia do Nieszawy, którego długość sięga 41 km. Wiedzie on przez Otłoczyn, Wołuszewo, Ciechocinek, Raciążek, Podole, Siarzewo, Dymiec.

Dodaj opinię
Szlaki piesze adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlaki piesze, zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlaki piesze.
  • 87-720 Ciechocinek
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlaki piesze opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij