Pijalnia Wód Mineralnych

Architektoniczna perełka z końcówki XIX wieku, stylowy zabytek z czasów najintensywniejszego rozwoju uzdrowiska. A także jeden z najstarszych budynków w całym dzisiejszym Ciechocinku - drewniana pijalnia leczniczych wód mineralnych wyrosła w środku Parku Zdrojowego w latach 1880-81.

Projektantem pięknej “Kursaal”, służącej początkowo jako hala spacerowa z salą balową i czytelnią, był Edward Cichocki. Uroczy obiekt utrzymany jest w stylu szwajcarskim, co nie zmieniło się nawet po zakrojonej na dość szeroką skalę przebudowie w dwudziestoleciu międzywojennym. Tym, co przyciąga uwagę już w pierwszym rzucie oka, jest bogato zdobiona elewacja. Szczególnie efektowna jest wycięta w drewnie ażurowa koronka.

Dziś w ciechocińskiej Pijalni Wód Mineralnych mieszczą się m.in. mini-galeria obrazów, klimatyczna kawiarenka, sklepik z produktami uzdrowiskowo-leczniczymi (np. produkowane wyłącznie z naturalnych składników kosmetyki) i sala koncertowa. Rzecz jasna można tutaj - za drobną opłatą - skosztować solanek i innych zdrojów, stanowiących największe bogactwo miasta.

Dodaj opinię

Za kubek wody uzdrowiskowej trzeba zapłacić ok. 2,5 zł.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Jeden z najstarszych i najpiękniejszych zabytków w mieście, będący dumnym świadectwem długich tradycji miejscowego uzdrowiska. Pijalnia Wód Mineralnych w Ciechocinku została ukończona w 1881 roku, prace toczyły się podług projektu Edwarda Cichockiego. Drewniany budynek reprezentuje styl szwajcarski, jego wizytówką są bogato zdobione ażurową koronką elewacje.

Pijalnia Wód Mineralnych adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pijalnia Wód Mineralnych, zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pijalnia Wód Mineralnych.
  • Ulica
    Park Zdrojowy / ul. Romualda Traugutta
    Pijalnia Wód Mineralnych mieści się przy ulicy Park Zdrojowy / ul. Romualda Traugutta w Ciechocinku
  • 87-720 Ciechocinek
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Pijalnia Wód Mineralnych. Redakcja serwisu www.e-ciechocinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 2,5 zł
    Pijalnia Wód Mineralnych cena biletu normalnego: 2,5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pijalnia Wód Mineralnych opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij