Park Tężniowy

Prawdopodobnie ulubione miejsce na przechadzki wśród mieszkańców Ciechocinka i odwiedzających słynne uzdrowisko turystów. Z uwagi na wiele uroczych zakątków, piękną zieleń, mnóstwo możliwości aktywnej rekreacji oraz bliskie sąsiedztwo pięknych - a przy okazji zapewniających zdrową inhalację - tężni solankowych.

Park Tężniowy założono w 1875 roku, najprawdopodobniej po sugestiach ze strony doktora Tytusa Chałubińskiego - słynnego lekarza, pioniera przyrodolecznictwa i popularyzatora Zakopanego. Początkowo funkcjonował tutaj wyłącznie malutki ogród spacerowy, a z czasem zielony teren rozrósł się do 6 hektarów. Z oczywistych względów znaczącą część drzew wokół alejek stanowią rośliny słonolubne: m.in. srebrnolistne wierzby pachnące, czerwone buki, sofory, miłorzęby czy lipy. Znakiem firmowym parku jest słynny zegar kwiatowy - jeden z największych takich w Europie.

Park Tężniowy stanowi praktycznie jedną całość z Parkiem Zdrowia, założonym ok. 1932 roku. Te dwa tereny oddziela od siebie Tężnia nr 1 - ale w drewnianej budowli jest przynajmniej jedno przejście. 30-hektarowy Park Zdrowia jest bardziej ukierunkowany na rekreację - jego chlubą był niegdyś solankowy basen termalny, od wielu lat opuszczony (ale są poważne plany jego odnowienia). Dziś można tutaj skorzystać m.in. z ogrodu jordanowskiego z placem zabaw, siłowni terenowej, czy wielofunkcyjnego boiska (piłka nożna, tenis, koszykówka, siatkówka) ze sztuczną trawą. W pobliżu znajduje się także miejski stadion, wykorzystywany zarówno do rozgrywek piłkarskich, jak też imprez kulturalnych. Obiektami sportowymi zarządza Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ciechocinku.

Dodaj opinię

Świetny i popularny teren do spacerów i rekreacji, zwłaszcza że jest niemal jednością z Parkiem Zdrowia, położonym po drugiej stronie Tężni nr 1. Są tu i piękne alejki ze zróżnicowaną szatą roślinną, i ogródek jordanowski z nowoczesnym placem zabaw, i rozmaite obiekty sportowe. Park Tężniowy utworzono w 1875 r., wcielając w życie rady dra Tytusa Chałubińskiego.

Park Tężniowy adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park Tężniowy, zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park Tężniowy.
  • Ulica
    Tężniowa / Staszica / Sportowa
    Park Tężniowy mieści się przy ulicy Tężniowa / Staszica / Sportowa w Ciechocinku
  • 87-720 Ciechocinek
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park Tężniowy opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij