Pałacyk dyrekcji PUC

Jak widać na powyższym przykładzie - ludzie wpływowi i na dobrych posadach lubią podkreślać swoją wysoką pozycję. W końcu zarządzanie uzdrowiskiem w Ciechocinku to niezwykle eksponowane i prestiżowe stanowisko, które wymaga stosownej otoczki.

Najpewniej z takiego założenia w 1910 r. wyszedł dyrektor ciechocińskiego zakładu zdrojowego, kiedy podejmował decyzję o budowie nowej siedziby dla uzdrowiskowej administracji. I takim oto sposobem powstał neobarokowy pałacyk-biurowiec, w którym “dziwnym trafem” znalazło się również miejsce na nowe mieszkanie pryncypała.

Zaprojektowany przez A. Mazurkiewicza budynek wyróżnia się m.in. jońskimi kolumnami, okazałymi okiennicami, wydatnym i bogato zdobionym blaszanym dachem oraz licznymi, drobnymi dekoracjami na fasadzie. Rzecz jasna dziś w pałacyku rezydują włodarze Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek S.A.

Dodaj opinię

Wyjątkowo wystawny biurowiec, wybudowany w 1910 r. wg projektu A.Mazurkiewicza. Piękny, neobarokowy budynek był również nowym mieszkaniem ówczesnego dyrektora zakładu zdrojowego. Dziś urzęduje tu administracja uzdrowiska w Ciechocinku. Sam obiekt przyciąga wzrok wieloma dekoracjami - od wydatnego dachu począwszy, przez okiennice i jońskie kolumny, aż po fasadę.

Pałacyk dyrekcji PUC adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Pałacyk dyrekcji PUC, zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Pałacyk dyrekcji PUC.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Pałacyk dyrekcji PUC opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij