Łazienki II

Najciekawszym architektonicznie z kompleksu uzdrowiskowych Łazienek jest budynek dawnych Łazienek II, w którym mieści się obecnie hotel. Obiekt został wzniesiony w latach 1910-12, w neoromańskim stylu. Zbudowano go na planie prostokąta i przykryto czterospadowym dachem. W części środkowej posiada wydatny ryzalit zwieńczony trójkątnym szczytem a po bokach mniejsze ryzality zakończone krenelażem. W wielu swych detalach przypomina on neoromański Zamek Cesarski w Poznaniu.

W obiekcie przeprowadzano kąpiele błotne, solankowe, znajdowała się w nim też łaźnia parowa oraz pokoje dla kuracjuszy. Mieszczący się w nim obecnie hotel, zgodnie z tradycjami budynku, posiada bogatą ofertę rehabilitacyjną.

Dodaj opinię

Najciekawsza architektonicznie część uzdrowiskowego zespołu zakładów przyrodoleczniczych, dziś funkcjonująca jako elegancki hotel SPA. Piękny neoromański kompleks z elementami klasycyzmu, wybudowany w latach 1910-12, swoim wyglądem przypomina poznański Zamek Cesarski. Uwagę przyciągają ryzality, na rogach zwieńczone blankami, a w centrum trójkątnym szczytem.

Łazienki II adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Łazienki II, zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Łazienki II.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Łazienki II opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij