Łazienki nr 4

Od dłuższego czasu kuracjuszom i mieszkańcom Ciechocinka znany jako Szpital Uzdrowiskowy nr 1. Niezależnie od obowiązującej nazwy, ten zabytek pozostaje jedną z architektonicznych wizytówek miejscowości.

Łazienki nr 4 bardzo łatwo pomylić z dawnym, XVIII-wiecznym pałacem jakiegoś wyjątkowo zamożnego arystokraty. Tymczasem stylowy budynek, oryginalnie łączący cechy klasycystyczne z barokowymi, wybudowano ok. 1903 roku dla celów stricte balneologicznych. Na elewacji dodatkowo uwypuklono zarys każdego elementu, liczne są także zdobienia w kształcie girland. Jeszcze piękniej przystrojone są wnętrza, szczególnie główny hol, wypełniony kunsztownymi sztukateriami, malowidłami i fantazyjnymi balustradami. Autorem projektu był J. Majewski.

Aktualnie wykonuje się tutaj m.in. zabiegi borowinowe, kinezy- i fizykoterapeutyczne, rozmaite hydromasaże oraz procedury z użyciem solanek, np. gimnastykę w basenie wypełnionym leczniczą wodą.

Dodaj opinię

Jeden z najpiękniejszych zabytków uzdrowiskowej zabudowy w Ciechocinku. Łazienki nr 4 choć od zawsze przeznaczone dla kuracjuszy, architektonicznie mogą kojarzyć się z dawnymi rezydencjami możnych arystokratów. Od początku XX w. doskonale zachowały się m.in. zdobione girlandami elewacje i pełen kunsztownych dekoracji hol. Dziś jest to Szpital Uzdrowiskowy nr 1.

Łazienki nr 4 adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Łazienki nr 4, zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Łazienki nr 4.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Łazienki nr 4 opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij