Festiwal Piosenki i Kultury Romów

„Znów spotkały się cygańskie drogi, roztańczony kolorowy świat, nasze pieśni z serca wam dajemy, dla Cygana każdy jest jak brat” – brzmią słowa hymnu Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Kultury Romów (lipiec) w Ciechocinku, który od 1997 r. przyciąga do uzdrowiska miłośników muzyki i kultury cygańskiej. Jego pomysłodawcą i organizatorem jest cieszący się uznaniem piosenkarz, kompozytor i poeta romski Don Vasyl.

Podczas festiwalu można bawić się na koncertach muzycznych zespołów romskich z całego świata, obejrzeć występy taneczne przy ogniskach, podziwiać wozy i namioty Romów, których niegdyś używali oni podczas swoich wędrówek. Sławę festiwalu podnoszą zapraszani na niego goście specjalni, wśród których znalazły się m.in. Maryla Rodowicz oraz Justyna Steczkowska. Festiwal transmitowany jest przez TV Polonia.

Dodaj opinię
Festiwal Piosenki i Kultury Romów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Piosenki i Kultury Romów, zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Piosenki i Kultury Romów.
  • 87-720 Ciechocinek
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Piosenki i Kultury Romów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij