Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej

Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej (czerwiec) to niezwykle popularny i najstarszy w regionie festiwal folklorystyczny. Odbywa się od 1972 r. w Ciechocinku w Muszli Koncertowej, w Parku Zdrojowym.

Wystąpiły na nim już następujące zespoły folklorystyczne: Wichowiaki z Wichowa, Ludowe Nutki ze Świątkowic, Złota Jesień z Pakości, Kruszynioki z Kruszyna, Radojewiczanie z Radojewic, Lubominiacy z Boniewa, Kujawy Bachorne Stare z Osięcin, Solecczanie z Solca Kujawskiego, Nadgoplański Zespół Pieśni i Tańca z Kruszwicy, które prezentowały suto okraszone pieśniami i tańcem obrzędy i tradycje do tej pory kultywowane przez mieszkańców wsi kujawskiej.

Imprezie towarzyszy odbywający się w Parku Zdrojowym jarmark sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, na którym można podziwiać i kupić wyrzeźbione w drewnie świątki, haftowane serwetki, obrusy i fartuszki, ręcznie malowane garnuszki i talerzyki oraz wiele innych rzeczy, które powstały pod wpływem inspiracji kujawską tradycją kulturową.

Dodaj opinię
Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej, zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej.
  • 87-720 Ciechocinek
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Folkloru Kujaw i Ziemi Dobrzyńskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij