Basen solankowy w Domu Zdrojowym

Solanki niewątpliwie stanowią główną siłę sprawczą w całej uzdrowiskowej machinie Ciechocinka. Wykorzystywane są w znacznej części zabiegów przyrodoleczniczych, są rozlewane do butelek, wreszcie wypełniają niecki basenów rekreacyjno-rehabilitacyjnych. Takich, jak w ten w Domu Zdrojowym, znanym też jako Szpital Uzdrowiskowy nr 4.

W takich miejscach nie ma co nastawiać się na multum atrakcji czy doskonałe warunki do sportowego pływania. Wystarczy przytoczyć wymiary niecki: 13,5×6,7 m, głębokość zaledwie 1-1,35 m. Jednak troszkę się poruszać można - a nawet trzeba, by lepiej chłonąć lecznicze właściwości wody. Stężenie solanki w Domu Zdrojowym wynosi 4,29%, a temperatura ok. 33℃. Taka kąpiel poprawia m.in. krążenie krwi, stan skóry, pracę układu oddechowego i przynosi ulgę w przypadku dolegliwości reumatologicznych. Warto dodać, iż za cenę “nieco” wyższą (o 50%) od niezbyt drogiego, standardowego biletu na basen można dodatkowo skorzystać z dwóch typów saun - fińskiej i parowej.

Zniżki na wejściówki i karnety przysługują dzieciom od 4 do 16 roku życia (dla nich wejście wyłącznie pod opieką osoby dorosłej) oraz pensjonariuszom jednego z sanatoriów prowadzonych przez Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Ciechocinek.

Dodaj opinię

Bilety dla gości spoza sanatorium:

 • na basen - normalne 10 zł, ulgowe 6 zł
 • na basen i saunę - normalne 15 zł, ulgowe 9 zł


 • karnety 10 wejść - normalne 125 zł, ulgowe 75 zł
 • karnety 20 wejść - normalne 240 zł, ulgowe 145 zł
 • karnety 30 wejść - normalne 335 zł, ulgowe 202 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Jeden z elementów oferty w ciechocińskim Szpitalu Uzdrowiskowym nr 4. Wprawdzie basen jest niewielki (13,5×6,7 m), to nie o zjeżdżalnie czy masujące dysze w tego typu obiektach chodzi. Głównym atutem są korzystnie wpływające na zdrowie i samopoczucie właściwości wodysolankowej wypełniającej nieckę. Dodatkowo przy basenie działają dwie sauny - parowa i fińska.

Basen solankowy w Domu Zdrojowym adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Basen solankowy w Domu Zdrojowym, zobacz gdzie w Ciechocinku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Basen solankowy w Domu Zdrojowym.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Basen solankowy w Domu Zdrojowym. Redakcja serwisu www.e-ciechocinek.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 6-12 zł
  Basen solankowy w Domu Zdrojowym cena biletu ulgowego: 6-12 zł
 • 10-15 zł
  Basen solankowy w Domu Zdrojowym cena biletu normalnego: 10-15 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Basen solankowy w Domu Zdrojowym opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij